Fotbaliştii lugojeni au învins Peciu Nou la scor de neprezentare

dsc 0891Echipa de fotbal a CSM Lugoj a învins pe teren propriu formaţia din Peciu Nou cu scorul de 3-0, avantaj pe care l-a avut încă de la pauză.

Mondial

dsc 0894Echipa de fotbal a CSM Lugoj a învins pe teren propriu formaţia din Peciu Nou cu scorul de 3-0, avantaj pe care l-a avut încă de la pauză. Meciul a început cum nu se putea mai bine pentru lugojeni. Flavius Tulcan a deschis scorul încă din minutul 2 al întâlnirii, ceea ce anunţa o nouă avalanşă de goluri, după cum fotbaliştii de la CSM şi-au obişnuit spectatorii. Vlad Moza a dublat avantajul formaţiei gazdă în minutul 27 din lovitură de la 11 metri, iar Lucian Stoica a făcut 3-0 cu puţin timp înainte ca arbitru să fluiere finalul primelor 45 de minute de joc.

După pauză însă, formaţia lugojeană nu a mai apăsat pedala acceleraţiei, chiar dacă şi-a mai creat unele ocazii de a marca şi a controlat în continuare jocul, fapt ce l-a nemulţumit şi pe antrenorul Cosmin Stan, căruia îi este tot mai greu să-şi ţină jucătorii în priză, atâta timp cât echipele pe care le întâlneşte nu se ridică la potenţialul CSM-ului. „E greu să-ti motivezi jucătororii, când formaţiile care vin la Lugoj nu fac faţă ritmului de joc. Nu sunt mulţumit de cum au abordat fotbaliştii pe care îi pregătesc cea de-a doua repriză, când s-au relaxat puţin”, a declarat la final Cosmin Stan, antrenorul CSM-ului.

Fotbaliştii lugojeni vor disputa etapa viitoare tot pe teren propriu, în compania formaţiei CS Dumbrăviţa, care nu a pierdut niciun meci în acest retur de campionat.