Fotbaliștii de la CSM Lugoj, de neoprit în Cupa României

MondialCSM Lugoj este de neoprit în Cupa României. După ce săptămâna trecută a eliminat-o pe Deva, acum lugojenii s-au impus echipei CSC Ghiroda și Giarmata Vii, formație pe care o va întâlni și în jocurile din Liga 3.

Meciul s-a decis după prelungiri, la loviturile de departajare, deoarece după 120 de minute socrul a rămas neschimbat, 0-0. Hotărâtor a fost portarul Barbu, care a parat două șuturi, față portarul gazdelor care a apărat doar un șut, pe cel expediat de Jula.

Astfel, CSM merge în următoarea fază, cu scorul general de 4-3.

”A fost un meci echilibrat, în care putea să câștige oricare dintre cele două echipe. Dar mă bucur pentru acești tineri jucători de la Lugoj că au reușit această calificare, pe care mi-am dorit-o şi eu foarte mult”, a declarat antrenorul Ilie Rotariu.

CSM Lugoj a aliniat următoarea formație: Barbu – Mărgan (min. 94, Raţiu), David, Predescu, Săndescu – Jula, Mărmăreanu, Precupanu, Socaci (min. 60, Dobra) – Cărăbaș (min. 60, Maier), Bolgea (Sărăcin).