Fără victorie la Timișoara! Fotbaliștilor lugojeni nu le priesc deplasările

CSM Lugoj contorizează cea de-a cincea înfrângere consecutivă în deplasare din acest an, după ce sâmbătă, 26 martie, a pierdut meciul cu ACS ASU Politehnica Timișoara, scor 2-1 (1-1) pe terenul ”Știința”din orașul de pe Bega, în etapa a XIX-a a Seriei a IV-a în Liga 3.

Pe un teren foarte bun și în prezența a peste 1.000 de spectatori, alb-violeții deschid scorul în minutul 18 prin Flavius Tulcan.

În minutul 30, lugojenii reușesc să aducă primul punct pe tabela de marcaj prin Ardelean, cu piciorul, din apropiere, după ce balonul devia din transversală la lovitura liberă expediată de la 25 de metri de Dobricean.

Primul mitan se termină la egalitate, 1-1.

Cea de-a două repriză vine și cu primele schimbări pentru ambele echipe. La CSM Lugoj, Poiană îl schimbă pe Mînecan, iar la poliști Bădăuță îl înlocuiește pe Tulcan.

În minutul 72 se dictează indirectă, lovitură liberă pentru CSM, în preajma centrului terenului. Dobricean șutează de la 30 de metri, însă lugojenii nu reușesc să finalizeze faza în plasa timișorenilor.

Șase minute mai târziu, ASU Politehnica înscrie cel de-al doilea gol prin rezerva Giuricici.

Partida se încheie cu scorul 2-1 pentru timișoreni care rămân în continuare lideri cu două puncte avans.

În etapa viitoare, CSM Lugoj va întâlni acasă pe CS Millenium Giarmata.

Echipele de start:

CSM Lugoj: 30. Paul Iordache / 8. Cosmin Mînecan, 9. Mario Porcescu, 10. Răzvan Dobricean, 13, Cătălin Pîntea, 14. Sergiu Precupanu, 15. Cristian Rotea, 16. Răzvan Mardare, 17. Eduard Olariu, 21. Claudiu Ardelean, 22. Eugen Miculescu – cpt.,

Rezerve: 12. Octavian Rusu, 6. Ioan Tudic, 7. Bogdan Pleșcan, 11. Caius Marta, 18. Cristian Poiană, 19, Cosmin Loga, 20. Grațian Tătar.

ASU Politehnica: 30. Emanuel Fișteag / 15. Branimir Ștefanovici, 3. Dănuț Bilia, 21. Cristian Gălan – cpt., 13. Carol Taub, 5. Dinu Rebenciuc, 24. Andrei Țugui, 10. Răzvan Ghinescu, 27. Marius Marin, 20. Ionuț Vucea, 17. Flavius Tulcan.

Rezerve: 99. Paul Burtic / 16. Miodrag Todorov, 22. Dorin Codrea, 11. Mladibor Giuricici, 14. Andrei Șulea, 6. Alexandru Contescu, 9. Alex Bădăuță.