Echipa a doua a Vulturilor a debutat cu dreptul în Campionatul Județean

Vulturii II primaPrima etapă a Campionatului Județean de fotbal a debutat astăzi, 18 august. Echipa Vulturii II Lugoj antrenată de Mihai Barna, a disputat un meci pe teren propriu în compania echipei Meget Remetea Mare.

Mondial

Meciul a fost la discreția echipei gazdă care a dominat jocul încă din primul minut. Vulturii II au condus echipa adversă, la pauză cu 5 – 1. În repriza secundă tot echipa gazdă a deținut controlul jocului înscriind încă un gol, astfel partida s-a încheiat 6 -1.

„Sunt mulțumit de rezultat, dar nu și de joc. Suntem încă la primul meci și e normal să nu avem un joc coerent, să nu ne înțelegem prea bine, sunt și jucători de la echipa întâi și nu prea s-au înțeles pe teren. Sperăm ca la meciurile viitoare să punem la punct acest aspect și să câștigăm fiecare meci”, a declarat Mihai Barna, antrenorul echipei Vulturii II Lugoj,.

Etapa a doua a Campionatului Județean de fotbal va avea loc în 25 august, iar Vulturii II Lugoj vor disputa un meci cu AS FC Bazoșul Vechi, care astăzi au obținut 3 puncte, deoarece echipa nou promovată Viitorul Știuca, cu care trebuia să joace,  s-a prezentat la meci cu viza medicală expirată.Vulturii II 3Vulturii II 4Vulturii II 5Vulturii II 6Vulturii II2