Duelul CSM-urilor câştigat de voleibalistele lugojene

DSC 0035Echipa de volei a CSM Lugoj a câştigat cu 3-2 meciul de pe teren propriu meciul contra voleibalistelor de la CSM Sibiu, într-un partidă din care nu au lipsit spectacolul şi răsturnările de situaţie.

DSC 0047Echipa de volei a CSM Lugoj a câştigat cu 3-2 meciul de pe teren propriu contra voleibalistelor de la CSM Sibiu,  într-o partidă din care nu au lipsit spectacolul şi răsturnările de situaţie.

Începutul jocului a fost dezastruos pentru formaţia lui Paul Bogdan, sibiencele impunându-se în primul set cu 25-15. Gruparea lugojeană a evoluat în acelaşi ritm şi în actul secund, pe care l-a cedat la 17.

Din al treilea set lugojencele şi-au amintit că evoluează în faţa propriilor suporteri, iar jocul echipei a fost altul. Au câştigat setul cu 25-11 şi apoi au adus egalarea în setul IV, pe care şi l-au adjudecat cu 25-22. Cu un moral mai bun, CSM Lugoj s-a impus şi în setul decisiv cu 15-10, obţinând două puncte vitale pe teren propriu, după seria de rezultate negative înregistrate în etapele anterioare şi consolindându-şi poziţia a VIII-a în clasament, care o scuteşte de grijile play-outului.