Divizia D, etapa XX: Lugojul și Făgetul, înfrângeri categorice

Sâmbătă neagră pentru cele două echipe din estul județului Timiș, CSM Lugoj II și Flacăra Făget, care activează în Divizia D la fotbal.

Lugojenii, locul III în clasament, cu 41 de puncte, au plecat învinși de pe terenul Voinței Mașloc, locul IV.

Echipa pregătită de Bidiviu și Stoica a pierdut cu 3-1, după ce la pauză scorul a fost 0-0.

În prima repriză, CSM Lugoj II a continuat jocul și a ratat ocazii importante prin Bolgea și Stoica. În cel de-al doilea mitan lugojenilor li s-a refuzat o lovitură de la 11 metri, la scorul de 0-0.

Apoi și-a intrat în rol Mariș, de la gazde, care a reușit un hat-trick. Formația de pe Timiș și-a spălat rușinea în minutul 90 prin Vînătu, care a marcat dintr-o lovitură liberă de la 18 metri.

Cealaltă combatantă, Flacăra Făget a pierdut cu 4-2, la penultima clasată, Peciu Nou. În urma acestui rezultat, gazdele au făcut 9 puncte. Făgețenii, care în tur au dispus cu 7-0 de adversari, a reușit să egaleze în două rânduri, în prima repriză, la 1-0, prin Curelaru, iar în cea de-a doua repriză, la 2-1, prin Apostol, care a punctat din penalty.

Echipa de pe Bega continuă să ocupe locul 15, cu 21 de puncte.