Cu o singură rezervă pe bancă, Vulturii Lugoj au fost învinşi cu 4-2 de Minerul Mătăsari pe teren propriu

VulturiiMeci spectaculos astăzi pe terenul municipal din Lugoj, cu şase goluri înscrise într-o singură repriză, însă din păcate lugojenii nu se pot bucura de niciun punct.

VulturiiMeci spectaculos astăzi pe terenul municipal din Lugoj, cu şase goluri înscrise într-o singură repriză, însă din păcate Vulturii nu se pot bucura de niciun punct. După o partidă în care şi-au dominat în mare parte adversarul, lugojenii au ieşit de pe teren cu patru goluri încasate şi doar două înscrise de Dobra şi Ploscariu (penalti), toate în repriza secundă.

„Am dus-o cât am dus-o cu lotul aşa, dar nu mai putem. Am pierdut din cauza oboselii, dar mai ales din cauza greşelilor din apărare. Am fost pe ei cam tot meciul şi am luat goluri în cele câteva faze când ei au scăpat spre poartă. Nu putem avea pretenţii când avem o singură rezervă şi un portar pe bancă”, a declarat antrenorul Remus Steop la finalul partidei.

Cu un picior în Divizia D

Lugojenii sunt cu un picior în Divizia D după această înfrângere, mai ales că termenii retrogradării nu sunt încă fixaţi la nivel de federaţie.

„Iniţial, Federaţia a transmis că echipele clasate sub locul X vor retrograda, apoi au venit cu un comunicat de presă în care spuneau că nu nu e sigur nici asta. În prezent nu se ştie ce locuri sunt retrogradabile, însă e cert că noi aveam nevoie de puncte astăzi”, spune Steop.

Înaintea partidei, coada clasamentului arăta în felul următor:

9. Vulturii Lugoj – 21 p

10. Autocatania Caransebeş – 21 p

11. Apa Craiova – 18 p

12. CS Vladimirescu – 13 p

Ultimele două partide ale lugojenilor vor fi în deplasare cu Reşiţa şi acasă cu Giarmata.