CSM Lugoj suferă o a doua înfrângere acasă la Știința Bacău! Scor 3-0

volei 36Duminică, 2 februarie, de la ora 14, echipa CSM Lugoj a disputat un meci în deplasare cu Știința Bacău. Deși fetele noastre au disputat cel de-al doilea meci în doar două zile, acestea au reușit să presteze un joc bun la Bacău, cu toate că au pierdut meciul cu 3-0.

Primul set a început într-o notă de echilibru, scorul fiind 8-6 la primul time-out tehnic. Cu toate că băcăuancele au reușit să se desprindă pe tabela de marcaj scor 13-9, time-out-ul cerut de antrenorul Paul Bogdan a dar roade și Lugojul a revenit în set egalând la 13. Din păcate pentru echipa noastra, perioada  foarte bună de joc nu a durat mult și Bacăul a reușit încet dar sigur să își impună ritmul și să preia conducerea scorul 17-13, 20-14 pentru ca în final să încheie setul cu 25-18.

Începutul setului doi a fost o copie fidelă a primului set, jocul desfășurându-se foarte echilibrat până la scorul de 6-6. După aceasta Bacăul și-a impus din nou ritmul menținând în permanență Lugojul la o distanță de câteva puncte, scoruri : 10-6, 14-10, 19-14, câștigând setul fără probleme cu 25-17.

Setul trei a debutat cu o greșeală la serviciu pentru echipa noastră, iar mai apoi din cauza numeroaselor erori la preluare scorul a devenit 8-0 pentru Bacău la primul time-out tehnic. Gazdele au menținut această diferență până la final, încheind setul cu scorul de 25-11.

Suporteriii lugojeni sunt așteptați  să-și susțină favoritele la următorul meci ce va fi disputat la Lugoj în sala sporturilor ‘Ioan Kunst Ghermănescu’, sâmbătă, 8 februarie, când CSM Lugoj primește vizita celor de la Alba Blaj.