CSM Lugoj se impune clar cu 3-0 la Constanța și acumulează încă trei puncte

voleiSâmbătă , 07 decembrie , de la ora 14:00, CSM Lugoj a susținut un meci contând pentru etapa a XI-a a Ligii Naționale de volei în deplasare la Tomis Constanța , echipă ce trece printr-o perioadă mai puțin fastă.

Mondial

Chiar dacă lugojencele porneau ca favorite certe în acest meci , tinerele constănțence au început curajos setul I și au surprins echipa noastra conducând-o chiar și cu 7-1 , primul time-out găsindu-le tot în avantaj și anume 8-5 . Elevele antrenate de Paul Bogdan s-au trezit repede și au revenit în meci preluând conducerea și pe tabelă, astfel că la cel de-al doilea time-out tehnic scorul era 12-16 . Jocul bun a continuat pentru CSM Lugoj până la finalul setului pe care l-au câștigat cu 25-14 .

Setul II a fost controlat în întregime de lugojence care s-au aflat în avantaj cu 8-5 , 16-12 pentru ca la final să încheie setul cu 25 -16.

Și în setul al III-lea fetele noastre s-au impus incă din primele minute și au condus echipa adversă cu 8-4, 16-8 pentru ca mai apoi să încheie și acest set cu scorul de 25-12 , obținând astfel toate cele trei puncte puse în joc.