CSM Lugoj pierde încă un meci în fața celor de la CSM Târgoviște cu scorul de 0-3

CSM Lugoj a jucat sâmbătă, 29 martie, în deplasare un meci extrem de dificil în compania celor de la CSM Târgoviște, echipă aflată pe locul 5 în clasament și care atât în tur cât și în retur s-a impus în fața lugojencelor. La fel au făcut și astăzi, încă din primul set al partidei pe care l-au dominat de la un capăt la altul. CSM Lugoj nu a făcut față presiunii adversarului și a pierdut primul set cu 9-25.

Nici în setul al doilea, fetele antrenate de Paul Bogdan, nu au reușit să se adune și să preia conducerea. CSM Târgoviște s-a impus radical conducând cu scorul de  11-6, 18-11, iar pe final și-a adjudecat setul cu 25-19.  Setul al treilea, a debutat în favoarea lugojencelor care au deschis scorul și au condus cu 6-2, după care din cauza mai multor greșeli comise de jucătoarele  lugojene, adversarele au revenit și preluat conducerea cu scorul de 10-7, 18-15, pentru ca mai apoi să câștige setul cu scorul de 25-17 .  Astfel meciul încheindu-se cu 3-0 pentru echipa CSM Târgoviște.

Următorul meci va avea loc în 2 aprilie în Sala sporturilor „Ioan Kunst Ghermănescu” din Lugoj tot în compania echipei CSM Târgovişte.