CSM Lugoj pierde în faţa echipei din Târgovişte cu 0-3!

1452447 10200208008242387 1179576941 nSâmbătă, 02 noiembrie, Sala Sporturilor „Ioan Kunst Ghermănescu” din Lugoj a fost gazda etapei a –V-a a Campionatul Diviziei A1 de volei feminin care le-a adus faţă-n faţă pe CSM Lugoj şi CS Târgovişte.

Mondial

Echipa lugojeană a început primul set timid, şi au fost conduse încă din primele minute cu 5-10, 8-16, setul încheindu-se 15-25 pentru echipa oaspete.

Din păcate elevele lui Paul Bogdan nu s-au regăsit nici în setul doi, fiind conduse cu 3-8, 12-16, cedând în cele din urmă setul cu 20-25.

Nici în setul trei, lugojencele nu au avut vreo şansă în faţa echipei din Târgovişte, care a  condus în permanenţă şi a câştigat setul cu scorul de 25-19, meciul încheindu-se astfel 0-3 .

Următorul meci va avea loc în 09 noiembrie, când echipa CSM Lugoj joacă în deplasare la CSV Alba Blaj, o echipă foarte bună care are la activ patru victorii în Campionatului Diviziei A1.