CSM Lugoj învinge ocupanta locului trei, în Liga a III-a

Echipa de fotbal a Clubului Sportiv Municipal Lugoj s-a impus vineri, 3 noiembrie, pe Stadionului Tineretului, în faţa formaţiei CS Naţional Sebiş (judeţul Arad), una dintre pretendentele la promovare, din seria a 4-a, Liga a III-a, care după zece etape ocupa poziţia a treia, din clasament.

Fotbaliştii aflaţi sub comanda lui Cosmin Petruescu au învins cu 2-0 (0-0), golurile fiind marcate pe finalului jocului de la Lugoj, contând pentru etapa a 11-a. Reuşitele gazdelor poartă semnătura lui Bozian, care a trimis mingea în poarta celor de la Şebiş în minutele 82 şi 90+1.

Înaintea primului gol, în minutul 70, Lazea a trecut pe lângă deschiderea scorului, mingea expediată de acesta lovind bara. Este cea de-a cincia victorie, din actualul sezon competiţional, a grupării de pe Timiş şi a treia de pe teren propriu.

“Am făcut un joc foarte bun, ne-am creat multe ocazii, atât în prima repriză, cât şi în a doua, când am şi înscris. În ciuda problemelor financiare existente băieţii s-au mobilizat exemplar şi au câştigat o partidă în faţa uneia dintre formaţiile care aspiră la promovare. Victoria este meritată pe fondul unei dominări de la un capăt la altul al întâlnirii. Felicitări jucătorilor pentru atitudine”, a spus Adi Miron, organizator de competiţii al CSM Lugoj.

Staff-ul gazdelor a trimis în teren pe Păduraru (portar), Filip Daniel, Miculescu (cpt.), Radak, Fridrich, Lazea, Ciubotariu, Bozian, Precupanu, Szekely şi Velici.

În minutul 46 Pădurariu a luat locul lui Velici, iar în minutul 79 Mărmăneanu l-a schimbat pe Szekely şi Marta pe Precupanu.

Pe bancă au stat Cuedan, Filip David (portar), Dobra, Olariu şi Roşie. Sâmbătă, 11 noiembrie, în etapa a 12-a, CSM Lugoj va juca în deplasare cu C.S. Internaţional Băleşti (lângă Târgu-Jiu). În clasament Lugojul a adunat 19 puncte.