CSM Lugoj, înfrântă în patru seturi la Craiova în meciul pentru locul opt

Din cauza diferenței de punctaj dintre cele două echipe, Lugojul rămâne în fața oltencelor în actualul clasament al competiției

MondialLugojencele ce evoluează în prima divizie de volei din România nu au reușit să se impună împotriva formației SCM U Craiova, astfel că jucătoarele antrenate de Valerijan Luka au ratat posibilitatea de a se distanța în fața adversarelor directe, aflate cu două locuri în spatele fetelor noastre în clasamentul dinaintea meciului. Deși au reușit să câștige unul din cele patru seturi ale întâlnirii, voleibalistele Lugojului au pierdut celelalte trei într-un meci care a durat aproape două ore.

Primul set a fost dominat de echipa din Bănie, scorul final al acestuia fiind 25 la 15 (8-6; 16-12). În al doilea set, lugojencele au reușit să întoarcă partida în favoarea lor, câștigându-l cu scorul de 25 la 21 (8-5; 16-10) pentru CSM Lugoj. În ultimele două seturi însă, deși cu destule piedici, adversarele lugojencelor au reușit să se impună, scorurile fiind 25 la 22 (8-3; 16-10) în setul trei și 25 la 18 (7-8; 16-15) în setul al patrulea.

Din cauza diferenței de punctaj dintre cele două echipe, Lugojul rămâne în fața oltencelor în actualul clasament al competiției. Următoarea partidă pentru echipa de volei a orașului de pe Timiș are loc joi, 5 februarie, când de la Lugoj fetele noastre vor face deplasarea spre jucătoarele aflate pe locul al doilea înaintea etapei jucate astăzi, voleibalistele de la CS Știința Bacău.

1 Comentariu on CSM Lugoj, înfrântă în patru seturi la Craiova în meciul pentru locul opt

1. Ce piedici au avut oltencele?. Meciul împotriva Bacăului va avea în deplasare…