CSM Lugoj II, victorie în deplasare! CSO Făget, egal pe teren propriu

Sfârşit de săptămână cu rezultate pozitive, în penultima etapă a turului campionatului Diviziei D la Fotbal,  pentru reprezentantele estului judeţului Timiş – CSM Lugoj II şi CSO Făget.

Lugojenii au reuşit o victorie cu 4-1(0-0) în deplasare, pe terenul Progresului Ciacova, ea conturându-se în ultima jumătate de oră a jocului.

Pentru învingători au înscris Eduard Olariu (min. 60), Bogdan Sărăcin (min. 65) și Darius Grega (min. 70 şi 80). Gazdele au reuşit unicul gol în minutul 75, însă în minutul 5 au ratat o lovitură de la 11 metri.

În urma acestui rezultat, CSM II a acumulat 18 puncte şi a urcat pe poziţia viitoare. În ultima etapă, 25 noiembrie, de la ora 11, va întâlni pe ASO Deta, pe propriul teren.

CSO Făget a trăit periculos meciul de acasă cu Orţişoara, încheiat nedecis: 3-3 (1-2). Pentru gazde au marcat Sergiu Ţofei (min. 15) şi Florin Bolgea (min. 80 şi 85 – ultimul, din lovitură de la 11 metri).

Oaspeţii au punctat în minutele 31, 37 şi 65. În cel de-al treilea minut de prelungiri, golgeterul Bolgea putea aduce toate cele trei puncte în visteria echipei făgețene, dar a ratat singur cu portarul.

Runda viitoare, în 26 noiembrie, de la orele 14, făgeţenii va juca la Murani.

CSO ocupă locul 11 în clasament, cu 18 puncte.