CSM Lugoj II şi Flacăra Făget, victorioase pe propriile terenuri

MondialCampionatul Diviziei D Timiş la fotbal a programat la sfârşitul săptămânii trecute etapa cu numărul 21. Cele două reprezentante ale judeţului, CSM Lugoj II şi Flacăra Făget au avut evoluţii bune şi s-au impus în meciurile disputate pe teren propriu.

Lugojenii au învins cu 2-0 pe Progresul Gătaia, ocupanta locului XV, în clasament, cu scorul de 2-0, la pauză 0-0, prin golurile marcate de atacantul Bolgea, în minutele, 65 şi 75, vârf adus în iarnă de la Făget.

În urma acestui rezultat, formaţia de pe Timiş îşi păstrează locul III, cu 44 de puncte, la egalitate cu locul II ocupat de Biled. Cealaltă combatantă, Flacăra, a început prost jocul cu Unirea Sânnicolau Mare, locul 8 şi a încasat gol încă din primul minut, însă echipa din “oraşul castanilor” a egalat în minutul 30, dintr-un penalty transformat de Ţofei, la pauză scorul fiind 1-1.

Oaspeţii au preluat conducerea în minutul 60, dar pe final, Apostol , minutul 75 şi Popovici, minutul 83, au întors rezultatul şi au punctat pentru o victorie a gazdelor cu 3-2.

Făgeţenii au acumulat 24 de puncte şi se află pe poziţia 14. Etapa viitoare, CSM II joacă pe terenul liderului Ghiroda, iar Flacăra se deplasează la Şag, formaţie aflată pe locul 12.