CSM Lugoj de neoprit! Al treilea rezultat consecutiv de trei puncte

Fotbaliliştii Clubului Sportiv Municipal Lugoj, din Liga a 3-a, seria a 4-a, şi-au trecut în cont o nouă victorie, a treia consecutivă, în cele şase jocuri din actualul campionat, avute până în prezent.

După două victorii la rând, pe teren propriu, în etapele 4 şi 6, în faţa formaţiilor CSM Şcolar Reşiţa (1-0) şi CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (3-0), echipa pregătită de Cosmin Petruescu a învins, vineri, 6 octombrie, în deplasare, în cadrul etapei a 7-a, formaţia Centrului Naţional de Pregătire Timişoara, cu 3-0, primele două goluri fiind marcate în prima repriză.

CSM Lugoj a deschis scorul încă din primul sfert de oră al întâlnirii, prin reuşita lui Pădurariu (minutul 15).

Atacul lugojenilor a continuat să ameninţe poarta gazdelor pe tot parcursul primei părţi a partidei şi cu trei minute înainte de pauză, Bozian a înscris cel de-al doilea gol pentru gruparea de pe Timiş.

Rezultatul final al jocului a fost stabilit în a două repriză, prin reuşita lui Velici (minutul 60), care a închis definit tabela de marcaj  în favoarea oaspeţilor de la Lugoj. În ultimele trei partide CSM Lugoj a acumulat, în clasament, maximul de puncte, reuşind să nu piardă nici un joc în sezonul actual.

“Victoria de la Timişoara a fost una muncită, meritată şi obţinută în urma unui joc tratat cu maximă seriozitate. Am întâlnit o echipă foarte tânără, cu o medie de vârstă de 18 ani şi o tehnică foarte bună, cu jucători care alcătuiesc jumătate din lotul naţional de juniori. Sunt mulţumit de jocul nostru, de rezultatul obţinut şi mai ales de faptul că am ajuns al şaselea rezultat pozitiv, fără înfrângere, în cele şase meciuri susţinute până acum, cu un bilanţ de trei egaluri şi trei victorii”, a precizat profesorul Cosmin Petruescu.

CSM Lugoj a aliniat la centrul terenului pe Păduraru (portar), Precupanu, Radak, Fridrich, Roşie, Bozian, Lazea, Olariu, Cuedan, Velici şi Pădurariu.

Au făcut schimbările: Filip Daniel, Mărmăneanu, Dobra şi Szekely. În următoarea etapă, lugojenii vor juca un alt meci în deplasare. CSM Lugoj va întâlni vineri, 13 octombrie, pe ACSO Filiaşi, în cadrul etapei cu numărul opt.