Cadoul perfect! Argint pentru Corina Căprioriu în Rusia chiar de ziua ei de naştere!

Judoka Corina Căprioriu (cat. -57 kg) a câştigat medalia de argint la Grand Slam-ul de la Tyumen (Rusia), ultimul mare concurs de judo înaintea Campionatului Mondial de la Astana, programat la sfârşitul lunii august. Sportiva originară din Lugoj a pierdut finala categoriei în faţa japonezei Tsukasa Yoshida.

Corina a a urcat în semifinalele categoriei -57 kg după ce a câştigat Grupa A, în urma celor două victorii obţinute cu mongoleza Batzul Altai şi cu italianca Giulia Quintavalle. În semifinale, Corina a învins-o pe câştigătoarea Grupei B, olandeza Sanne Verhagen.

Corina Căprioriu, vicecampioană olimpică de la Londra, a câştigat această medalie de argint în ziua în care a împlinit 29 de ani, fiind născută pe 18 iulie 1986.

Redacţia Redeşteptarea o felicită şi îi urează un sincer La Mulţi Ani!