3-1, scor final pentru Vulturii Lugoj în amicalul cu Muncitorul Reșița

UWLSPlSC5u-jg1ev6wZ37FR5WCrKKhW7QixmlkhsljwÎn meciul amical disputat vineri, 23 august, împotriva echipei Muncitorul Reșița, elevii lui Ilie Rotariu au dat pe teren tot ce au avut mai bun și au reușit să se impună încă din prima repriză cu scorul de 3-1.

Antrenorul echipei lugojene a încercat diferite formule de joc, rulând mai mulți jucători pe teren, fapt pentru care scorul a rămas neschimbat până la finalul meciului.

Lotul echipei este în mare parte complet, iar în 30 august echipa lugojeană va avea primul meci oficial din Campionatului diviziei C, în deplasare, cu FC Avrig.

Vulturii Lugoj au reușit în partidele amicale disputate trei victorii, patru egaluri și o înfrângere în deplasare cu echipa Mama Mia Becicherecul Mic:

Vulturii Lugoj – Muncitorul Reșița 3-1

Vulturii Lugoj – Ripensia Timișoara 2-1

Vulturii Lugoj – Muncitorul Reșita 1-1

Vulturii Lugoj – Mama Mia Becicherecul Mic 1-1

Vulturii Lugoj – Mama Mia Becicherecul Mic 0-4

Vulturii Lugoj – Autocatania Caransebeș 2-2

Vulturii Lugoj – Metalul Oțelul Roșu 3-1

Vulturii Lugoj – Progresul Racovița 2-2